AKTUALNOŚCI
   

 

 

III EDYCJA KONKURSU WARSZAWSKIEJ NAGRODY WYCHOWAWCZEJ
IMIENIA JANUSZA KORCZAKA

 

Miasto stołeczne Warszawa w uznaniu zasług wybitnego obywatela Warszawy ustanowiło Warszawską Nagrodę Wychowawczą imienia Janusza Korczaka, której w tym roku odbędzie się już trzecia edycja.

 

Janusz Korczak, autorytet pedagogiczny, jest jednym z przewodników dla warszawskiego samorządu w dziedzinie wychowania. Dziedzictwo Patrona stanowi punkt odniesienia i źródło inspiracji dla formułowania celów stawianych przed warszawską oświatą.

„Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020” przyjął za swoje credo słowa Janusza Korczaka: Warszawa, zabierając głos w jakiejkolwiek sprawie, przemawiać musi jak stolica – pod tym, co mówi, pulsować musi to, co najnowsze, najmniej odgadnione, najbardziej przyszłościowe...

 

Ustanowienie Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka ma na celu podniesienie rangi wychowania w szkołach, przedszkolach i innych placówkach. Konkurs skierowany jest do placówek, które swój system wychowawczy tworzą w sposób spójny, świadomy i twórczy.

Nagroda ma charakter honorowego wyróżnienia. Przyznanie tytułu laureata podkreśla skuteczną działalność wychowawczą placówek. Wyłonienie laureatów odbywa się na zasadach konkursowych. Laureatów wyłania Kapituła, powołana przez Prezydenta m.st. Warszawy.

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie Formularza zgłoszenia wraz z dokumentacją wskazaną w Regulaminie.

 

Termin składania formularzy – do 31 lipca 2016 r.

 

Szczegółowe informacje o regulaminie przyznawania Nagrody,  Kapitule, konsultacjach dla zainteresowanych ubieganiem się o Nagrodę oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie inernetowej Biura Edukacji:

http://edukacja.warszawa.pl/projekty-i-inicjatywy/nagroda-korczakowska/10612-trwa-iii-edycja-warszawskiej-nagrody-wychowawczej 

 

Zdjęcia dokumentują konferencję pt. „Dobre praktyki wychowawcze. Warszawska Nagroda Wychowawcza imienia Janusza Korczaka”, która odbyła się 31 maja 2016 roku w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno–Społecznych i Szkoleń.  

Program konferencji

 

 

                                                                       


 
   
   


 

design by TONER/a>        hosting by href="http://www.hb.pl">www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |