AKTUALNOŚCI
   

 

 

SPOTKANIE ZARZĄDU PSK, CZŁONKÓW KOMISJI REWIZYJNEJ

I PRZEWODNICZĄCYCH KRĘGÓW

16 kwietnia 2016 r.

DOM DZIECKA NR 2 IM. JANUSZA KORCZAKA w Warszawie 16 kwietnia 2016 roku w Warszawie odbyło się spotkanie Zarządu PSK, członków Komisji Rewizyjnej i Przewodniczących Kręgów w Polsce.

Przedmiotem spotkania było podsumowanie działalności Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczak w 2015 roku oraz omówienie planów na rok obecny: konferencji, seminariów, spotkań, warsztatów i innych wydarzeń: edukacyjnych, kulturalnych, artystycznych i sportowych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Rozmawialiśmy również o jubileuszach naszych szkół i placówek, które będą w tym roku obchodzone.

Podjęliśmy również uchwałę przyjmującą do grona członków PSK: panią Marzenę Jantas, Dyrektora Przedszkola Nr 155 „Roztańczona kraina” w Warszawie oraz panią dr Agnieszkę Izabelę Piejkę z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali w prezencie publikację przygotowaną pod redakcją naukową Edwarda Kopówki pt. „Treblinka. Historia i pamięć”.

Pamięć o Januszu Korczaku uczciliśmy, włączając się do AKCJI SPOŁECZNO-EDUKACYJNA "ŻONKILE" od lat organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, sadząc pod pomnikiem Janusza Korczaka na dziedzińcu dawnego Domu Sierot żółte żonkile - symbol pamięci szacunku i nadziei.

Wieczorem poszliśmy na przedstawienie do Teatru Ateneum pt. „Róbmy swoje”. Spektakl nie został wybrany przypadkowo.

Barbara Janina Sochal

Przewodnicząca
Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka

 

 

 

                                                                       


 
   
   


 

design by TONER/a>        hosting by href="http://www.hb.pl">www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |