AKTUALNOŚCI
   

 

JUBILEUSZ
24 lata żaglowca STS Fryderyk Chopin

29 lutego 2016 roku w legendarnej Tawernie KORSARZ w Warszawie odbyła się uroczystość 24. rocznicy żaglowca STS Fryderyk Chopin. Najważniejszym wydarzeniem w życiu każdego statku jest pierwsze podniesienie bandery. W tym przypadku miało to miejsce 29 lutego 1992 roku. Z uwagi na przestępność kalendarza rocznicę można obchodzić co cztery lata.  
   
W wieczorze wspomnień uczestniczyli m.in.: słynny projektant żaglowców, w tym STS Fryderyka Chopina Zygmunt Chooreni, załoga dziewiczego rejsu żaglowca w regatach COLUMBUS 1992 do Ameryki
z kpt. Ziemowitem Barańskim na czele, Jędrzej Bączyk - twórca filmu ”Dzienniki z Niebieskiej Szkoły”, jednocześnie kompozytor i wykonawca piosenek szantowych – oraz z kpt. Tomasz Ostrowski, który opowiedział nam o nagrodach zdobytych przez żaglowiec i Reprezentację Szczecina w Regatach Wielkich Żaglowców TTSR 2015. Swoimi wspomnieniami podzielili się również z nami uczestnicy Niebieskich Szkół – dwumiesięcznej edukacji pod żaglami realizowanej od 4 lat przez Fundację STS Fryderyk Chopin.

Spotkanie było okazją do gorącego podziękowania Armatorowi Żaglowca Piotrowi Kulczyckiemu za sponsorowanie i organizowanie od wielu lat rejsów dla młodzieży z placówek korczakowskich.

Jubileusz uświetniła publiczna prezentacja wiernej kopii żaglowca (w skali 1:25), wykonana przez jego budowniczych - prezent dla kpt. Ziemowita Barańskiego.

Wspomnienia i podziękowania osłodziły nam pyszne torty w kształcie żaglowca STS Fryderyk Chopin.

Po korczakowsku pięknie dziękujemy

Barbara Janina Sochal
Przewodnicząca
Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka

 

                                                                       


 
   
   


 

design by TONER/a>        hosting by href="http://www.hb.pl">www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |