AKTUALNOŚCI
   

 

 

JUBILEUSZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JANUSZA KORCZAKAW CZELADZI

 

27 listopada 2015 roku odbyła się w Czeladzi uroczystość obchodów 50 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 3 oraz 20 – lecia nadania jej imienia Janusza Korczaka. W zabytkowej scenerii Galerii Sztuki „Elektrownia” zebrała się społeczność placówki i zaproszeni goście. Wspomnieniom i opowieściom o szkole towarzyszyły występy artystyczne uczniów i absolwentów szkoły.

Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec przekazał na ręce Dyrektora Szkoły Renaty Paluch list gratulacyjny oraz statuetkę z serdecznymi życzeniami. Do podziękowań i gratulacji dołączyli się liczni współpracownicy i przyjaciele placówki.

W jubileuszu uczestniczyli również członkowie Zarządu Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka oraz korczakowscy ze Śląska.

Przewodnicząca Stowarzyszenia Barbara Janina Sochal wręczyła podziękowania dla nauczycieli, którzy wyróżnili się w propagowaniu idei i myśli pedagogicznych Janusza Korczaka, upowszechnianiu praw dziecka człowieka oraz promowaniu samorządności szkolnej.

Wyróżnieni zostali:

·         Dorota Bengier – Babiarz – nauczycielka plastyki i muzyki,

·         Joanna Filip – nauczycielka bibliotekarka,

·         Małgorzata Głowacka – wicedyrektor szkoły,

·          Dariusz Kapuściński – nauczyciel zajęć technicznych, informatyki i wychowania fizycznego,

·         Dorota Kopeć – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej,

·         Justyna Puławska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej,

·         Anna Wieteska – nauczycielka języka polskiego.

Szczególne podziękowania zostały przekazane Dyrektorowi Szkoły Renacie Paluch, która jednocześnie pełni funkcję Przewodniczącej Kręgu Śląskiego Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka i jest członkiem Prezydium Stowarzyszenia.

Dziękujemy za zaproszenie i życzymy szacownej Jubilatce kolejnych lat spędzonych z tak godnym ale jakże wymagającym Patronem, jakim jest Janusz Korczak.

Barbara Janina Sochal
Przewodnicząca PSK

 

 

   


 


 

 

 

 

 

      

 


 
   
   


 

design by TONER/a>        hosting by href="http://www.hb.pl">www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |