AKTUALNOŚCI
   

 

Obchody 25- lecia Konwencji o Prawach Dziecka w Krakowie

 

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8 „Pod Stokrotką” w Tarnowie z grupy „Przyjaciele Kubusia Puchatka” oraz „Mądre Sowy” zostały zaproszone do Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie, w dniu
6 maja 2015 r.

Inicjatorkami zaproszenia były Pani Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Monika Modrzejewska oraz pani Lucyna Widomska - Kierownik Działu Imprez, która miała okazję osobiście poznać przedszkolaków uświetniających swoim występem obrady V Sympozjum Pedagogicznego w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, gdzie była jednym z prelegentów.

W wycieczce do Krakowa dzieciom towarzyszyła Pani Dyrektor Przedszkola Małgorzata Kocik, Panie wychowawczynie - Pani Marta Falińska, Pani Danuta Banaś, rodzice, dziadkowie oraz studentki z Naukowego Koła Pedagogicznego „Paidagogos”.

Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka jest jedną z najstarszych placówek kulturalno-oświatowych działających w Krakowie. Obecnie jest to miejsce aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, które daje swoim podopiecznym szansę na spotkanie ze sztuką i kulturą we wszystkich jej wymiarach.

Podczas spotkania gościom zaprezentowały swoje umiejętności taneczne dzieci z Zespołu Tańca Klasycznego „Arabeska” działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury. Zespół już od 25 lat prowadzony jest przez nauczyciela-choreografa panią Swietłanę Olszak.

Zaproszone z Tarnowa przedszkolaki zaprezentowały m. in. hymn o Januszu Korczaku oraz inscenizację pt. „Dzieci mają swoje prawa”. Po zakończonej części artystycznej, dzięki gościnności gospodarzy, dzieci miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia w stroju krakowskim. Każde dziecko dostało takie zdjęcie na pamiątkę.

Największą atrakcją dla przedszkolaków było spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej i zabawa w mini miasteczko ruchu drogowego. Specjalnie przygotowane elementy: ulice, sygnalizacje i przejścia dla pieszych, znaki drogowe oraz samochody, pomogły dzieciom zrozumieć oraz zapamiętać sytuacje jakie mają miejsce na ulicach. Dzieci miały możliwość wejść w rolę kierowców, jeździć samochodem i uczestniczyć w symulacji ruchu ulicznego, tankować paliwo oraz zmieniać światła w sygnalizatorze, aby nie doszło do wypadku.

Przedszkolaki miały także okazję wykazać się wiedzą o Januszu Korczaku oraz zapoznać się z działalnością artystyczną innych dzieci, tematycznie związaną z tym wielkim bohaterem.

Spotkanie zakończyło się wspólną nauką polskiego tańca ludowego z okolic Krakowa - Krakowiaka.

Pani Dyrektor Małgorzata Kocik zaprosiła wychowanków oraz wychowawców Domu Kultury do współpracy oraz odwiedzin naszego przedszkola w którym idee Starego Doktora towarzyszą nam w codziennym wychowaniu
i kształceniu naszych dzieci.

                                                                                              M. Falińska

 

 

   


 


 

 

 

 

 

      

 


 
   
   


 

design by TONER/a>        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |