AKTUALNOŚCI
   

 

Spotkanie Kręgu Ziemi Łódzkiej

16 stycznia 2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Skierniewicach odbyło się spotkanie przedstawicieli placówek korczakowskich należących do Kręgu Ziemi Łódzkiej Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Rozpoczęliśmy od obejrzenia jasełek w wykonaniu uczniów i nauczycieli Ośrodka. To piękne i wzruszające przedstawienie przypomniało nam, nie tak odległy przecież, czas bożonarodzeniowy oraz wprawiło w atmosferę pełną życzliwości i radości.  
Przedmiotem spotkania było podsumowanie działań podjętych w 2014 roku przez placówki korczakowskie, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń związanych z obchodami 25. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Przedstawiciele placówek, uczestniczący w spotkaniu, dzielili się swoimi bardzo ciekawymi pomysłami
i widocznymi efektami podjętych działań.
Dyskutowaliśmy również o planach na rok 2015, o wspólnych uroczystościach, spotkaniach wigilijnych z udziałem uczniów, nauczycieli i dyrektorów placówek korczakowskich w celu integracji naszego środowiska.  
Uczestnicy spotkania zadeklarowali chęć udziału w konkursach o tematyce korczakowskiej (np. plastycznych), które organizowane będą w placówkach. Wyrazili także zainteresowanie udziałem w III Otwartym Konkursie PSK na projekty edukacyjne realizowane z dziećmi i młodzieżą.
Przewodnicząca Kręgu Ziemi Łódzkiej przedstawiła prezentację, dokumentującą wielopłaszczyznową działalność Polskiego Stowarzyszenia im. J. Korczaka w 2014 r. oraz poinformowała o czekającym nas w tym roku Walnym Zgromadzeniu Delegatów PSK.
Na zakończenie gospodarze zabrali wszystkich na wyjątkową wycieczkę po Ośrodku, pokazując nowoczesne wyposażenie sal terapeutycznych, pracowni oraz miejsc do wypoczynku dla dzieci i młodzieży uczących się
i mieszkających tam.
    
 

W imieniu wszystkich uczestników spotkania oraz własnym chciałabym bardzo serdecznie podziękować Pani Ewie Szydłowskiej, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Skierniewicach, która gościła nas w swojej Placówce i wspólnie z nauczycielami stworzyła nam niezapomnianą atmosferę spotkania, które zaowocowało ciekawą wymianą myśli i doświadczeń oraz umożliwiło nawiązanie nowych kontaktów między placówkami Kręgu.

Dziękujemy za poczęstunek i pyszne rogaliki upieczone przez wychowanków. Przepis pojawi się niebawem na stronie, polecamy wszystkim!!!

Teresa Szczepańska
Przewodnicząca Kręgu Ziemi Łódzkiej
Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka

 

 

 

 

      

 


 
   
   


 

design by TONER/a>        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |