AKTUALNOŚCI
   

Z Korczakiem w Kijowie

Koledzy z ukraińskiego towarzystwa korczakowskiego świętowali w tym roku okrągły jubileusz – pod hasłem „20 lat z Korczakiem”. Z tej okazji zaprosili i PSK na Międzynarodowe Forum, dedykowane 25. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, które odbyło się w Kijowie w dniach 17-19 października 2014 roku.

Prócz udziału w debatach pedagogicznych chodziliśmy (Marta Ciesielska i Karolina Onyszkiewicz, Michał Kozień – młodzi z Korczakowa) także ulicami miasta „śladami Korczaka”; na jednym z budynków, gdzie bywał (kto ciekaw szczegółów, niech sięgnie np. po „Momenty wychowawcze”) wisi dziś płaskorzeźba jego sylwetki i grupy dzieci.

Ostatniego dnia, podczas dorocznego sprawozdawczego posiedzenia władz Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, w gronie korczakowców z Anglii, Australii, Holandii, Izraela, Niemiec, Polski, Szwajcarii i Ukrainy m.in. wspominaliśmy najserdeczniej Jerzego Zgodzińskiego, oglądając prezentację i słuchając młodych wychowanków „Szefa”, wielkiego przyjaciela gospodarzy i dla nich niezapomnianego.

Było naprawdę ciekawie, serdecznie i po Korczakowsku – bratersko, wspólnotowo, solidarnie.

                                                                                                        Marta Ciesielska

 

              
   
   


 

design by TONER/a>        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |