AKTUALNOŚCI
   

Były latawce, zostały marzenia

 

Za nami trzecia już edycja Wojewódzkich Zawodów Latawcowych o Berło Króla Maciusia „Latawce i marzenia” zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze. Tym razem na piątkową imprezę (24 października 2014 r.) zgłosiło się 45 zawodników z siedmiu placówek. Przybyli: młodzież
z Międzyszkolnego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przylepie, klasa 2a z zielonogórskiej „siedemnastki”, kilkuosobowa delegacja modelarzy z podstawówki w Nietkowie i dzieci
z zielonogórskiej Europejskiej Szkoły Podstawowej. Nie zabrakło też reprezentantów Zespołu Szkół Specjalnych
w Zielonej Górze oraz dzieci z pracowni MCKiE – modelarskiej, konstrukcyjnej, plastycznej i gromady zuchowej.

Zawody „Latawce i Marzenia” to przede wszystkim dobra zabawa w duchu idei wychowawczych Janusza Korczaka. Także tym razem, pomimo niezbyt sprzyjającej  pogody, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

Wspólnie z nauczycielami MCKiE uczestnicy zawodów ozdabiali swoje latawce, po to, by później, z wielkimi emocjami, wypuszczać je na placu przed naszą placówką.

W tym roku pierwsze miejsce w kategorii latawców płaskich zdobył przedstawiciel PSP w Przylepie Stanisław Łuczak. Tym samym stał się posiadaczem Złotego Berła Króla Maciusia. Również Brązowe Berło powędrowało do Przylepu – zdobył je Bartosz Michalski. Srebrne Berło Króla Maciusia trafiło w ręce Alicji Bogusz z Europejskiej Szkoły Podstawowej. W kategorii latawców skrzynkowych zwyciężył Jędrzej Krystek – przedstawiciel pracowni modelarskiej MCKiE przed Arturem Siarkiewiczem z MOW w Babimoście.

 

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy wręczyli nagrodę  „Maciuś 39” im. Jerzego Zgodzińskiego – niedawno zmarłego Szefa zielonogórskich Korczakowców i pomysłodawcy zawodów. Impreza  „Latawce i marzenia” została zorganizowana we współpracy z Kołem Przyjaciół Korczakowa i Komendą Chorągwi Ziemi Lubuskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Za wszelką pomoc organizatorzy serdecznie dziękują!

                       
 
   
   


 

design by TONER/a>        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |