AKTUALNOŚCI
   


Uczniowie z Jaroszowa z wizytą w Warszawie

W dniach 18-19 września 2014 roku  20-osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Jaroszowa uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Celem nadrzędnym naszej wyprawy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, do którego wejściówki ufundował nam Bank PKO S.A. Zaproszenie do świata samodzielnego eksperymentowania dostarczyło dzieciom wiele radości. Drugim etapem naszej wyprawy była wizyta w Biurze Rzecznika Praw Dziecka – Pana Marka Michalaka. Tam również spotkaliśmy Panią Barbarę Janinę Sochal – Przewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, która serdecznie nas przywitała. Dzieci ugoszczone i wyposażone we wspaniałe prezenty, udały się z nami na spacer ulicą Łazienkowską do Stadionu Legii, a następnie ulicą Myśliwiecką do Parku Łazienkowskiego i Belwederu. Dzień zakończyliśmy wspólnym posiłkiem i odpoczynkiem w Schronisku Młodzieżowym przy ulicy Karolkowej.

Kolejny dzień zaczęliśmy od wizyty w Ośrodku Dokumentacji i Badań Korczakianum, będącym oddziałem Muzeum Warszawy. Ośrodek istnieje w budynku Domu Dziecka przy ul. Jaktorowskiej. Placówka gromadzi, bada, udostępnia i popularyzuje materiały dokumentujące spuściznę życiową Janusza Korczaka. O miejscu i osobie naszego Patrona ciekawie opowiadała i odpowiadała na pytania uczniów Pani Marta Ciesielska. Przemarsz pod pomnik Janusza Korczaka (obok Pałacu Kultury i Nauki), przejście ulicą Marszałkowską do Ogrodu Saskiego,
a potem Grób Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta – to kolejne miejsca, do których udało nam się dotrzeć. Zmęczeni, ale bogatsi w doświadczenia, udaliśmy się w drogę powrotną do Jaroszowa.
 

Spotkani ludzie, zwiedzone miejsca, przeżycia i wrażenia zostaną z nami na długo. Już dziś możemy powiedzieć, że uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie znają stolicę swojego kraju.
 
                                                        Barbara Zbrożek, Jacek Krogel
                                                                
 
   
   


 

design by TONER/a>        hosting by www.hb.pl

strona główna  |  do góry  |